Čistá voda díky přírodě

Jednou z možností, jak udržet bazénovou vodu stále v perfektním stavu a tím chránit i zdraví plavců, je i využití speciálního bazénového filtru, který pracuje na bázi filtrace přes křemenný písek. Tato přírodnina je už dlouhá léta využívána i ve vodárenských technologiích při úpravách pitné vody. Proto je samozřejmě vhodná i jako náplň bazénové filtrace.

písek

 • Kvalitní křemenné ostrohranné písky úspěšně dokáží zachytit nerozpuštěné nečistoty, které jsou v bazénové vodě sice přítomné, ale hlavně nežádoucí.

Tyto filtrační písky pocházejí z českých pískoven, kde se po vytěžení upravují sušením a praním.

 • Dále se třídí do tří velikostních frakcí:
  1. 0,4 až 0,8 milimetrů
  2. 0,6 až 1,2 milimetru
  3. 1 až dva milimetry.

Balení je většinou ve velikosti dvaceti pěti kilogramů. Rozhodnutí o volbě ideální velikosti zrna i množství náplně, můžete ponechat na doporučení výrobce konkrétní bazénové filtrace.

filtrační písek

Výměna až za tři roky

Písek ve filtraci vydrží standardně tři roky. Poté je vhodná výměna, protože se postupem času ostré hrany ohladí a tím pádem se snižuje i jeho účinnost. Záleží pochopitelně i na zatížení bazénu. Manipulace s tímto filtračním materiálem je docela jednoduchá.

 • Do filtru se dodá potřebné množství křemenného písku nebo zeolitu o příslušné zrnitosti.
 • Přesto, že je filtrační písek od výrobce vyčištěn, je nezbytné filtr i s náplní před prvním použitím proprat natolik důkladně, až z něho přestane vytékat kalná voda.

Po dosloužení můžete náplň dále využívat

Výhodou tohoto způsobu údržby bazénové vody je i to, že i po dosloužení náplně nic nepřijde nazmar. Opotřebovaný písek je možné využít několika možnými způsoby.

 1. Zimní posyp namrzlého chodníku.
 2. Prolehčení půdy na zahrádce.
 3. Kreativní majitelé domů se zahrádkou nebo terasou ho mohou uplatnit také jako zajímavou dekoraci kupříkladu do venkovních květináčů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup