Jak zajistit, aby nám byla poskytnuta půjčka

Je smutným faktem, že valná část dospělé populace v naší zemi splácí minimálně jednu půjčku. A další přibývají každý den. Svou roli v tom samozřejmě mají i reklamy, které vidíme v televizi prakticky neustále. Avšak je to skutečně to nejvhodnější řešení?

V zásadě existují dva důvody, proč si půjčit peníze. Tím prvním je koupě něčeho, na co momentálně nemáme dostatek financí, a ten druhý je snaha vyřešit vlastní špatnou finanční situaci. Reklamy se zde obvykle soustředí pouze na první jmenovaný aspekt a ukazují, co vše si díky půjčce budeme moci dovolit.

pujcka1

Ovšem vzít si půjčku není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Jistě, celý proces se v poslední době značně zjednodušil, dokonce dnes již ani nemusíme do banky. Avšak i zde je nutné nejprve splnit několik podmínek.

Tou první je často dostatečný finanční příjem. Z tohoto důvodu je často nutné doložit aktuální pracovní smlouvu a poslední výplatní pásku. I pak si poskytovatel často u zaměstnavatele ověřuje, zda vámi uvedené informace odpovídají skutečnosti. Dělají to proto, aby zjistili, zda budete moci dohodnutou částku splácet.

Dále se také často přesvědčují, zda vám již nebyla poskytnuta půjčka Moneyworld.cz, kterou v současnosti aktivně splácíte, případně zda nemáte ještě nějaký nesplacený dluh. Tím se ujišťují, zda jste skutečně schopen dostát svým závazkům.

penize3

Dobrá, jak si ale zajistit, že naše žádost bude skutečně přijata? V první řadě je dobré si předem pečlivě přečíst podmínky, které daný poskytovatel pro schválení žádosti vyžaduje. Z nich je nutné vybrat toho, jehož podmínky splňujete.

Pokud je takových poskytovatelů více, je dobré vybrat toho nejvýhodnějšího. Zde se vyplatí neřídit se pouze podle úroků, ale podívat se skutečně na všechny poplatky, které budou vyžadovány, stejně jako například na RSPN, tedy roční procentní sazbu nákladů. Jen tak si budete moci udělat přesnou představu o tom, kolik nakonec zaplatíte. Tak budete mít největší šanci, že nakonec budete spokojeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup