LED halogeny pro venkovní a vnitřní osvětlení s vysokým stupněm IP krytí

Nejčastěji používaným typem je LED halogen o příkonu 10 – 50 W. Je ideální náhradou stávajícího halogenového svítidla s vláknovou žárovkou o příkonu 250 W. Vykazuje téměř shodné parametry s dosvitem do vzdálenosti 25 metrů. Takové zdroje jsou určeny pro osvětlování obytných budov, zejména rodinných domů, přístaveb, garáží, pergol, ale i zahrad, přístupových cest, schodišť a chodníků. Mohou být opatřeny pohybovými čidly a v závislosti na stupni IP krytí je lze využít i v extrémně zatížených místech, např. v zahradních bazénech, fontánách, venkovních terasách a pro osvětlování fasád. Dobře snáší i extrémní teplotní změny, pracují při teplotách od – 40 do + 45 stupňů naprosto spolehlivě.

stage

Pracovní osvětlení a sportovní stadiony

Reflektory pracující na principu polovodičových čipů mohou úspěšně zastoupit pracovní lampy na stojanech, buď jako pevné či přenosné zdroje osvětlení. Neobejdou se bez nich automechanici, lakýrníci, zámečníci, truhláři a další manuální profese prováděné v uzavřených dílenských prostorách. Podstatnou výhodou je v tomto případě úspora elektrické energie a také vhodná barva svítidla, pro podporu pracovní činnosti nejčastěji v chladném odstínu teploty chromatičnosti cca 7500 K.

stojany

Samostatnou kategorii tvoří osvětlování sportovních stadionů a výrobních hal. Tam jsou svítidla osazována nejvýkonnějšími čipy o příkonech od 100 do 200 Wattů a světelných tocích přesahujících 130 lumen na Watt. Svítidla jsou opatřena robustním krytím většinou s IP65 s vysokou odolností vůči působení prachu a vody. Některá z nich mají i prodlouženou záruku na 5 let. Výhodou je optimalizovaná teplota chromatičnosti dle denního slunečního světla a vysoký index podání barev, což zajistí pro diváky na sportovištích dokonalý zážitek a pro sportovce vhodné prostředí pro jejich výkon, stejně tak pro zaměstnance manuálních profesí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup