Hodinový manžel není žádná erotická služba

Podle statistických průzkumů více než polovina Čechů tráví v zaměstnání nebo pracovní činností více než 10 hodin denně a někdy to obnáší i pracovní víkendy. Lidé si však na svá bedra nakládají příliš mnoho, a to je i případ tzv. hodinových manželů .
Sehnat dnes slušného, cenově přijatelného a šikovného řemeslníka je skutečně věda. Jednak vám dá značnou práci vybrat toho pravého a pak takový pracant musí mít na vás čas. Je známo, že někteří jsou tak vytíženi, že mají zakázky většího rozsahu sjednané na půl roku dopředu.
pracovní rukavice a šroubováky

Proč jsou tak žádaní

Je to zřejmě tím, že zastanou velmi rozmanité spektrum činností od instalatérských prací přes zednické, elektroinstalační, topenářské a truhlářské až k těm specifickým, jako jsou pokládky koberců, plovoucí podlahy a keramických obkladů. Kdybyste si totiž na nějakou rozmanitou zakázku objednali firmu, budete muset zaplatit alespoň dvojnásobek, a to je hlavním důvodem, proč lidé takové řemeslníky vyhledávají.
Původně šlo o speciální druh podnikání, který měl ulehčit život matkám samoživitelkám a v domácnostech vypomáhat s drobnostmi typu montáží garnýží, sestavení nábytku, zapojení myčky apod. Postupem času se však rozsah profesního zaměření rozrůstal a spolu s ním i klientela.
instalatér u dřezu

Odkud se vlastně vzal takový specifický název

Vznikl v Rusku, ve městě Perm. Podnikavá Nina Rachmaninová si v roce 2003 založila živnost postavenou na pronajímání hodinových manželů v hlavním městě a mělo to obrovský úspěch. Osamělé ženy si najímaly řemeslníky v takovém rozsahu, že nezůstalo jen u jediné podnikatelky, a obliba profese se v zemi začala rychle šířit.
V České republice byl průkopníkem jistý pan Šimík a po dvou letech již pracoval se společníkem. Od té doby se na živnostenském úřadě zaregistrovalo několik desítek dalších zájemců a všichni se uživí. A co dělají? Vyměňují žárovky, věší záclony, obrazy, stropní svítidla, anebo dokonce shrabují listí na zahradě. Takže nejen obkládání koupelen a montáž rozvodů vody a kuchyňské linky.
Tato profese se zvláštním názvem však nemá nic společného s erotikou. Některé klientky sice poptávají doprovod do společnosti – do divadel, na ples apod. Anebo žádají mytí nádobí, vaření či žehlení prádla. Takové pracovní úkoly však hodinoví manželé zpravidla odmítají.