Jak na odlehčenou keto dietu?

Mnoho z nás zkouší v této době nové věci, zejména v oblasti našeho stravování a různých dietních opatření.

zelenina v košíku

Nutno dodat, že bychom si před zahájením kterékoli dietní rutiny, kterou ještě nemáme dopodrobna probádanou v rámci svého vlastního těla i mysli, měli rozmyslet několik věcí:

  • Kde můžeme získat potřebné informace? Ideální bude obrátit se na vhodného odborníka, který disponuje potřebnými znalostmi. Můžete probrat své možnosti na obecné rovině nejprve s výživovým poradcem, případně s nutričním specialistou nebo nutričním terapeutem. Čím více informací o jednotlivých přístupech budete mít, tím lépe se potom rozhodnete ve vztahu k vašemu zdraví. Mnohé diety pro vás totiž mohou být zcela nevhodné.
  • Jaké jsou vaše cíle? Proč chcete držet dietu? Účel je velice důležitý a navazuje přímo na první bod. Velmi dobře si rozmyslete, co od změny stravovacích návyků vlastně chcete a potřebujete. A co vlastně potřebujete od vás samotných? Dietní opatření za vás bohužel nikdo jiný podstupovat a zkoušet nebude, proto je opravdu zásadní si předem stanovit nějaké cíle, kterých chcete pomocí těchto dietních prostředků dosáhnout. Dané cíle si ideálně sepište a potom se k nim v průběhu změnového dietního procesu můžete kdykoli vrátit, libovolně je upravovat nebo je zhodnotit v průběhu času.
  • Kde jsou vaše hranice? Čeho se klidně vzdáte, ale bez kterých potravin žít nedokážete? Podstatné je před začátkem dietního procesu opravdu dobře znát sami sebe. Ponořte se do úvah o vás, vašem životním stylu a udělejte si zevrubný přehled (ideálně písemně, aby byl dostatečně přehledný) vašich jídelních návyků a preferencí a zaměřte se na oddělení jednotlivých surovin. Udělejte si pořádek v tom, které potraviny z vašeho jídelníčku jste ochotni vyloučit pouze krátkodobě, které vůbec jíst nepotřebujete, které vám vůbec nechutnají a bez kterých se rozhodně neobejdete ani jediný den. Nejde jen o produkty jednotlivě, ale i obecně. Nezapomínejte v tomto výčtu ani na nápoje. Podrobná znalost vašich hranic vám pomůže si lépe stanovit styl, kterým se budete stravovat v rámci diety.

čerstvé borůvky

Pak už zbývá jen vybrat si směr, který je pro vás to pravé ořechové.

Ať už to bude bílkovinová dieta, která vám pomůže nabrat svalovou hmotu, nebo třeba účinná keto dieta pro ženy, která vaše tělo dokonale očistí od sacharidů a pomůže vám trochu snížit tělesnou hmotnost. Čím lépe se na dietu připravíte, tím déle s ní budete spokojení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup