Jak změní narození dítěte muže

Narození dítěte je obrovská změna pro matku i otce. Tatínky změní narození dítěte často od základu. Spousta mužů je před početím a narozením dítěte bezstarostná, hýřivá a často si rádi užívají života. Není se čemu divit. Proč by si nemohli užívat života? Spousta mužů si představuje, jak bude v užívání pokračovat i po narození dítěte ale často od toho po porodu sami upustí. V čem se muži často mění? Samozřejmě to rozhodně neplatí pro všechny muže, jsou muži, kteří žijí i po narození dítěte, stejně jako před ním.
budoucí tatínek
1.      Změna priorit
Většině mužů se po narození dítěte změní priority. Před tím, než se dítě narodí, se často zajímají jen o práci, sport a cestování. To se často změní narozením prvního potomka. Najednou je pro ně důležitější rodinný život a péče o děti. Během víkendů často tráví čas s rodinou, nebo se aspoň se svojí ženou domlouvají na programu. Z práce často běží rovnou domů a berou si hrdě kočárek na vycházku. To je další aspekt mladých otců. Hrdá chůze a kočárek tlačící před sebou je charakteristickým znakem novopečených otců. Tedy aspoň těch, kteří si rodiny váží.
2.      Vzhled
S dětmi přichází nouze o čas a čas ubíráme především v péči o sebe. U mužů to není výjimka. Muži často zapomínají nadále pečovat o svůj zevnějšek, mnohdy se nestíhají holit, takže si často nechávají narůst delší vousy. Dalším častým rysem je přibrání pár kilogramů navíc. Tak trošku zfotrovatí.
otec se synem a houpací síť
3.      Volný čas
Muži najednou mají mnohem méně volného času pro sebe. Samozřejmě nějaký určitě mají, mohou tedy nadále trénovat, jezdit s kamarády na výlety, nebo zajít na pivo ale už si musí více domlouvat svůj čas s matkou dítěte, která taky potřebuje nějaký čas pro sebe. Vše se ale dá velice jednoduše zorganizovat tak, aby oba rodiče měly trochu času pro sebe. Pokud muž nechce přistoupit na žádný kompromis a nadále trvá na stejném životním stylu jako před narozením dítěte, často vznikají v rodině problémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup