Kam umístit vestavěnou skříň v bytě


Zdědili jste nebo jste koupili byt, řekněme 2 + 1 v městské zástavbě o podlahové ploše zhruba 50 čtverečních metrů a přemýšlíte, kam v něm umístit vestavěnou skříň? Pak máme pro vás poměrně jednoduchý, ale účinný tip. Možná, že vaši blízcí již mají podobné řešení zhotovené v ložnici, a že jim vestavba na míru kryje celou obytnou stěnu, což vypadá velmi efektně a zajímavě, ale má to celkem jednu zásadní chybu – vaši ložnici to promění ve sklad. A to není dobré.

skříně v předsíni

Ložnice by měly zůstávat pokud možno prosté předmětů, měly by tu kromě postele být k dispozici pouze noční stolky a bytové dekorace, měkký koberec, vhodná svítidla a pokojové rostliny, a tím to končí. Ložnice slouží pro spánek a relaxaci, není to skladiště, odkud na vás primárně působí energie všech věcí, co tu jsou. Vestavěné skříně v Praze si přesuňte do předsíně.

moderní ložnice

Skříň v předsíni – jestliže máte skříň umístěnou v předsíni, sice tamní prostor poněkud zúžíte, ale vzhledem k tomu, že se tam zdržujete jen velmi omezenou dobu, nebude vám to ze zásady nijak vadit. Předsíně jako sklad jsou přijatelné a navíc se tu i přezouváte a oblékáte či svlékáte, a tak se tu tím pádem spojí více užitečných momentů dohromady.

Osvětlení a zrcadla – součástí skříní na míru mohou být i zrcadla. Ta lze vyrobit v roztodivných tvarech, v podobě různých křivek, takže tím vznikne i zajímavý bytový doplněk. Zrcadla nemusí být umístěna vysloveně od stropu až k podlaze, postačí pouze širší střed posuvných dveří, jakýsi pruh či pás, který tamní prostor zajímavě oživí. Skříně můžete samozřejmě osadit vhodným osvětlením, doporučujeme například LED reflektory v podobě bodových světel, anebo LED diodové pásky, které lze různě tvarovat a rozmístit i do výklenků a špatně přístupných prostor. Osvětlení lze ponechat rozsvícené i přes den, tamní prostředí pak ještě více získá na atraktivitě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup