Na jaké odškodnění máte právo po autonehodě?

Nikdy se nezříkejte informací, o kterých si myslíte, že je nepotřebujete. Nevíte, kdy je potřebovat můžete a budete. Obzvláště, pokud denně dojíždíte do zaměstnání autem, sami vidíte, jak ostatní řidiči jezdí neurvale, možná jste se někdy na poslední chvíli vyhnuli karambolu, když jste dost rychle šlápli na brzdový pedál.

Bohužel, pirátů silnic jakoby přibývalo a přibývá zákonitě i dopravních nehod a pak se následně musí řešit odškodnění po dopravní nehodě. A zde nastupujeme my, naše první bezplatná on-line poradna, která vás nenechá na holičkách, jako vás třeba nechala pojišťovna toho řidiče, který zavinil dopravní nehodu.

Odškodnění po autonehodě se provádí na základě povinného ručení a postupuje se podle známých ustanovení nového Občanského zákoníku a podle Metodiky Nejvyššího soudu. Je to mnohdy spletitá záležitost.

spravedlnost váhy

Ale pokud jste došli újmě na zdraví a nehodu jste ze sta procent nezavinili, pak máte nárok na plnění a náhradu škody, která spočívá i v dalších plněních.

Jako jsou:

  • Bolestné po dopravní nehodě.
  • Bohužel tomu tak někdy i bývá, ale je dobré vědět, že máte nárok i na trvalé následky.
  • Jestliže jste pracující zaměstnanec, pak do plnění spadá taktéž ztráta na výdělku v pracovní neschopnosti, pokud je vám vystavena lékařem.
  • Stejně tak přichází v úvahu i ztráta na výdělku PO ukončení pracovní neschopnosti.
  • A bohužel v neposlední řadě plnění pro pozůstalé – odškodnění při úmrtí.

právník kancelář

Nehoda není náhoda.

I když jste velmi opatrní při jízdě na silnici, „pirát“ nebo opilý řidič může vaše plně obsazené vozidlo doslova smést z povrchu zemského. Proto trvejte na svých právech a pokud budete mít pocit, že nároky nejsou v takové výši, na jakou máte nárok, obraťte se na naši bezplatnou právní on-line poradnu.

Jsme tu pro vás a pro vymožení vašich nároků v co nejvyšší možné výši.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup