Oblíbené termo oblečení – jak jej vybírat a proč se hodí do každého počasí

Funkční neboli termo oblečení je skvělým parťákem na zimu do chladného počasí. Víte, jak toto oblečení funguje a proč se nehodí jen pro sportovce?

Oblíbené termo oblečení – jak jej vybírat a proč se hodí do každého počasí

Funkční neboli termo oblečení je vyráběno ze speciálních vláken, díky kterým je oblečení schopno odvádět od lidského těla vlhkost. I když se tedy venku zpotíme při větší fyzické zátěži, ve funkčním oblečení nám bude stále příjemně, nebudeme mít nepříjemný pocit, že se nám oblečení lepí na tělo, a že jsme propocení. Z toho plyne, že tento druh oblečení si oblíbili zejména sportovci a lidé, kteří chodí na dlouhé procházky či túry. Ano, v takových podmínkách jistě funkční oblečení oceníme, nosit ho ale můžeme i klidně každý den a navíc nejen v zimě.

pexels-photo-2577274

Na co si dávat pozor

Při výběru funkčního oblečení, buďte obezřetní. Na trhu je k dostání mnoho různých druhů, většinou se liší svým materiálem – hustotou vláken, ze kterých bylo vyrobeno. Co se týče tenčích materiálů – ty jsou ideální na letní teplejší období. Mají za úkol od těla odvádět vlhkost, ale zase tolik nehřejí, což je zcela logické. Zimní funkční oblečení, má být zejména termo. Takže by nás mělo nejen ochránit před vlhkostí, ale mělo by nás zároveň i hřát. Materiál oblečení by pak měl být pevnější – vlákna hustější.

Na trhu naleznete obrovskou nabídku funkčního oblečení, od spodních vrstev jako je tričko Craft až po funkční bundy a kalhoty. Vyrábějí se i funkční legíny či mikiny a věřte, že každá z vrstev má svou funkci. Zatímco v létě si vystačíme s kalhotami a tričkem, v zimě je vhodné všechny vrstvy kombinovat.

pexels-photo-3193846

Vyrážíme v zimě ven

Do funkčního oblečení můžete obléknout i své děti, což je velmi rozumný krok. Některé kousky jsou pak běžně vhodné na každodenní nošení, alespoň vám nebude zima. Hlavně je ale oceníte během volnočasových a sportovních aktivit. Spodní vrstvy odvádějí od těla vlhkost a na ně navazující střední vrstvy – typicky mikiny, mají za úkol u těla držet v zimě teplo, vrchní vrstvy chrání před promrznutím ale také před deštěm, sněhem nebo větrem – to znamená, že dobré funkční oblečení musí být také voděodolné. Přitom je dnes zcela běžné, že moderní funkční oblečení také skvěle vypadá a dá se nosit zcela běžně. Pro vyznavače sportovní módy je ideální.

Když budete vyrážet v zimě ven, oblečte se vhodně a teple.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup