Vykradený byt a nedozírné následky!

Situace je o to komplikovanější, že dle vyjádření příslušného společenství vlastníků jednotek se do oken daného bytu nemohou dát mříže, neboť by právě podle uvedeného vyjádření celkový vzhled budovy zohavil.

zamřížované okna

Z bytu poškozeného zmizelo všechno, co mělo vyšší hodnotu. To by poškozený ještě oželel, ale nejhorší pro danou osobu je, že se nemůže na psychické úrovni srovnat s tím, že v době, kdy spala byl v bytě cizí člověk, který nejen odnesl část majetku, ale mohl v podstatě dané osobě ublížit. Není tedy divu, že se poškozený necítí ve svém bytě dobře, tak jako mnoho z nás a musí navštěvovat psychiatrii a brát antidepresiva, protože jakýkoli zvuk ho okamžitě vytrhne ze spánku.

 páčidlo na okna

I když budete mít různá zabezpečení, nedodá vám to v přízemním bytě příliš mnoho klidu. Pokud ano, dostanete se do situace, že si nebudete moci ani otevřít okno dokořán a řádně si vyvětrat v obavách, že vám opět někdo do bytu vleze. Samozřejmě počet krádeží v bytech s přibývající dobou roste. Před čtyřiceti lety se takové situace objevovaly výjimečně nebo jsme se o nich výjimečně doslechli.

Opravdu dobrým řešením by bylo nainstalovat si na okna mříže. Jednak by se minimalizovalo riziko, že se do bytu někdo dostane a jednak by se daná osoba určitě psychicky mnohem lépe vyrovnala se situací, která se ji stala.

 růžové tabletky

I když nebydlíte zrovna v přízemním bytě, určitě stojí za to, abyste si kontrolovali, zda máte váš byt dobře pojištěný.

Dejte si pozor na to, ať máte tedy v pojistce:


        Pojištění bytu jako nemovitosti.


        Pojištění vybavení (nezapomeňte na věci uložené v komoře, ve sklepě, v garáži).


        Finanční náhradu za škody způsobené na všech věcech, ať už jde o oblečení či elektroniku.


        Vyplacení škody v případě vandalismu i v případě, že nebude zjištěn pachatel.


        Rychlá pomoc řemeslníka v případě havárie.

V případě, že byste se dostali do obdobné situace jako výše uvedený poškozený, doporučujeme se obrátit na odborníky nejen ve věci řešení pojistné události, ale hlavně ve věci zcela nezodpovědného jednání SVJ, které výše uvedené osobě nepovolila mříže do oken. Taková situace si žádá výjimečná řešení!

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup