Jaká pravidla má úniková hra

Jako prakticky všechny inteligentní živočišné druhy, i lidé si rádi hrají. Tato záliba nám vydrží často i do dospělosti, byť na sebe bere poněkud jiné podoby. Už nám nestačí jednoduché dětské hry, chceme něco přiměřenějšího našim schopnostem a dovednostem dospělého člověka.

Jednou z možností, která v poslední době získává stále více na popularitě, je i úniková hra. Ta se u nás sice netěší takové oblibě jako v některých jiných zemích, avšak její popularita stále roste. V čem ale vlastně spočívá?

unikovka1

Jednoduše řečeno, skupina lidí je uzavřena v místnosti, ze které se musí dostat. Aby získali klíč, musí společnými silami vyřešit řadu rébusů a hádanek nejrůznější složitosti. Tým, který se z dané místnosti dostane v nejkratším čase, vyhrává.

Samozřejmě není třeba se bát, že ti, kteří nebudou moci rébusy vyřešit, zde zůstanou zavření. Hra má časový limit, po němž se dveře automaticky otevřou, a vy místnost opustíte s tím, že jste prohráli. Kouzlo zde spočívá právě v onom luštění nejrůznějších hádanek a rébusů.

Je tedy jasné, že nejde o zábavu, kterou byste mohli provozovat u sebe doma. Jistě, můžete hrát ve dvou a připravit hádanky, nikdy však nebudou tak propracované a zábavné, jako ty, které najdete v profesionálních zařízeních.

unikovka2

Avšak pokud nemáte nějaké poblíž či jej z nějakého důvodu nechcete či nemůžete navštívit, například kvůli současné pandemii koronaviru, stále se nemusíte bát, že o tuto zábavu přijdete. Existují i karetní varianty, které můžete koupit v jakémkoliv hračkářství.

Zde sice neprohledáváte místnost sami, avšak na druhou stranu zde bývá podstatně více vzrušující příběh, a také nebezpečí zde bývá větší – přeci jen si vše jen představujete, jak to čtete na kartách.

Ať už si však vyberete jakoukoliv variantu, jedná se vždy o zábavu, ke které se budete rádi vracet, zvlášť pokud vás baví řešit nejrůznější úlohy. Pak to bude hra přesně pro vás.