Kdy uvažovat o pořízení tažného zařízení

Raději si všechno dovezete sám – dnes existuje spousta e-shopů, které zajišťují dopravu zboží až doslova přímo pod nos, a to dokonce včetně velmi rozměrného a těžkého nákladu. Je tu ale vždy určité riziko, že se zásilka poškodí, že s ní nebude zacházeno zrovna v rukavičkách, a díky tomu bude nutné řešit reklamační řízení, což znamená další papírování a dohadování, neboť reklamace nemá rád ani zákazník, ani prodejce a přepravce. Když si zboží převezmete a odvezete sami, máte o jeho pohybu přesné informace a je to samozřejmě čistě ve vaší režii.

auto Kia

Nemáte rádi přeplněné hotely – když se chystáte na dovolenou, plánujete, kam zamířit a kde se ubytovat. Mnoho lidí se nasměruje k moři a tam hledají ubytovací prostory a přizpůsobují jim své vlastní pohodlí, problematické je to zejména u hotelů, které jsou přeplněné, s různými omezeními a nedostatkem soukromí. Co takhle vyjet k moři v karavanu za tažným zařízením na auto Kia? Karavan lze pronajmout a samozřejmě s ním můžete jet i jinam, klidně v rámci republiky, např. k přehradě Lipno nebo do hor, kde vládne ještě zdravý rozum, a kde vás nikdo neomezuje.

přívěsný vozík

Vozit můžete i koně – chovatelé koní spoléhají na vozíky pro koně a tímto způsobem je přepravují na závody a další akce. Tito lidé se prakticky bez tažného zařízení neobejdou.

Chataři a chalupáři – mnozí z nás tráví víkendy a dovolenou na chalupě a k tomu se také hodí přívěsný vozík, do něhož naložíte starší nábytek, koberce, sedací soupravu, sekačku na trávu, zahradní zeminu, písek, cement a další větší a těžší předměty, které chalupáři ke zvelebování svého příbytku potřebují. Výhodou tažného zařízení je jeho flexibilita, máte jej stále při ruce a připojíte za něj vozík, kdykoli se vám zachce, a nemusíte jej ani vlastnit a někde garážovat, vozíky se dají snadno pronajmout na libovolně dlouhou dobu.