Má vaše malá slečna kočárek?

Už od útlého dětství mojí generace, stejně jako v dobové podobě v dětství generací předcházejících, bylo běžné, že si holčičky hrály rády na maminky. Což mimo jiné znamenalo mít i nějakou tu panenku, nebo raději více panenek, a k tomu logicky i kočárek. Protože šlo sice o pouhé imitace reálných předloh z dospěláckého života, ale přesto to byly hračky z nejoblíbenějších.
kočárek reklama
Nebylo věru mnoho holčiček, které by si ještě za mého mládí nerady hrály právě s kočárkem. Pyšně ho vozily tu po dvorku a tu klidně i po ulici nebo jiném veřejném prostranství. Bavilo je to a nikdo jim to nikdy ani v nejmenším nezazlíval. Protože jediná špatná alternativa se vyskytla až s nástupem kapitalismu, kdy si v podobných kočárcích občas začali vozit svůj majetek i pochybní bezdomovci.
Ovšem jako hračka pro holčičky je takový kočárek přímo dokonalý. Protože se tyto s jeho pomocí vlastně připravují na budoucí reálný život. Tedy pro upřesnění – na z mého a věřím že nejen mého úhlu pohledu normální život. Protože existují i lidé, kteří v zájmu pochybné genderové rovnosti určitě budou nad tímto názorem bít na poplach, řka, že jsou si obě pohlaví rovna a tudíž by si měly hrát holčičky více s klučičími hračkami a nenechávat se svazovat stereotypy, odsuzujícími je k pouhopouhé roli matek. Což jsou podle mě lidé, kteří by se dali výstižně charakterizovat nejedním necenzurovaným slovem.
Kočárky prostě k holčičkám patřily, patří a snad i budou patřit. A pokud ho vaše malá slečna doma dosud nemá a chtěla by nějaký mít, dopřejte jí třeba ten z nabídky https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detske-kocarky-pro-panenky/. Zde jde o výrobky takové kvality, o jaké si děvčátka z předchozích generací mohla nechat akorát tak zdát, je tu možno vybírat z nejednoho typu třeba i podle věkové kategorie jeho uživatelky a podobně.
kočárek hračka
Každá holčička si s něčím takovým užije až až. A pokud jí takový kočárek pořídíte, určitě bude ráda a neobviní vás z genderové segregace. To si pište.