Neprozkoumaný Ústecký kraj

Mezi ne tolik prozkoumané kraje pro dovolenou patří rozhodně Ústecký kraj. Přitom je to velice zajímavý kraj se známými městy, které vám mají rozhodně co nabídnout a třeba se sem po čase vrátíte znovu, pokud se vám tento kraj bude líbit. Kromě měst vás může nadchnout i chráněná krajinná oblast Labské pískovce u Ústí nad Labem. Tak se pojďme společně podívat, co nám tento kraj nabízí.

dovolená

Jako první si vybereme Teplice. Fotbalový fanoušek si hned představí fotbalový klub, ale to není jediné, co tu mají. Najdete zde překrásnou rozhlednu Hrádek Letná, na kterou když zasvítí slunce, tak je to impozantní zážitek. Pro načerpání nových sil nezapomeňte zajít do Thermalium lázně Teplice či do botanické zahrady. Pokud milujete přírodu, tak se vydejte na Doubravskou horu, která vás také zaujme. Zřícenina hradu Krupka také stojí za zmínku.

Druhým známým městem je Litvínov. Litvínov má také svůj fotbalový klub, ale není tolik známý, a tak se tu radši budeme soustředit na památky a zážitky. Pokud zamíříte do Litvínova, zajděte se podívat na zámek Valdštejnů či na rozhlednu Jeřabina. Za krásný výhled stojí i rozhledna Vlčí hora či rozhledna Hněvín. Pokud zajedete na Hněvín, tak se zastavte i na stejnojmenném hradu.

dovolená

No a co by to nebylo za povídání o kraji, kdybychom se nedostali ke krajskému městu, a to k Ústí nad Labem. Ústí nad Labem vám toho nabídne opravdu mnoho. Nejkrásnější výhled na toto město naleznete na výletním zámečku Větruše, tak vede také lanová dráha. Krásný výhled najdete i na Bukové hoře, kde se nachází Humboldtova vyhlídka. Pro milovníky zvířat je samozřejmostí zoologická zahrada. A pokud chcete zažít ještě kousek přírody, tak se vydejte k Pekelskému vodopádu. Nebo vyrazte na Střekovskou vyhlídku.

Toto je jen pár měst a věcí, které v tomto kraji může najít. Už jste tu někdy byli? A pokud ano, co vás nadchlo nejvíce?