Objevte taje saunování!

·         Posílení imunity

Pokud půjdete do sauny jednou a podruhé již návštěvu neabsolvujete, je možné, že nastydnete a chytíte nějako lehkou virózu. Je nutné saunu navštěvovat pravidelně, nejlépe jednou až dvakrát týdně. Pravidelném saunováním posílíte obranyschopnost organismu. To znamená, že budete lépe odolávat virózám, chřipkám a sezonním nachlazením. Váš imunitní systém se bude pouze a pouze zlepšovat. Ale pozor! Jste-li nemocní, máte chřipku, vyřaďte hodiny sauny z vašeho programu.
moderní sauna

·         Posílení srdce a krevního oběhu

Pravidelné braní hodin sauny vám pomůže posílit kardiovaskulární systém. Pokud máte problémy se srdcem dříve, než se vypravíte do sauny, poraďte se se svým lékařem.  V sauně se totiž cévy roztahují a krev vám proudí rychleji.

·         Regenerace a očista těla

Pokud chodíte na cvičení a máte v plánu ho spojit se saunováním, zařaďte saunu po sportu. Je to vhodné pro regeneraci a relaxování.  Pro sportovce má sauna velký význam, protože snižuje svalové napětí. Po žádném tréninku neopomínejte relaxaci.
vědro a sauna

·         Fyzický i psychický odpočinek

Jak probíhá fyzický relax jsme popsali výše. Teď se pojďme podívat, jak sauna pomůže k očistě duše. Psychický klid a odpočinek je přinejmenším stejně tak důležitý jako ten fyzický. Vysoké teploty v sauně pomáhají vyplavovat endorfin, hormon štěstí. Ten navodí dobrou náladu, zklidňuje mysl a navozuje pocit uvolnění.
Sauna by měla být tiché a klidné místo. Z tohoto důvodu si zjistěte, jaké dny jsou ve vašem provozu vyčleněné pro dospělé a jaké pro děti. Mnohdy se člení i podle pohlaví – ryze pánské, nebo dámské. Existují i společné, některé si kladou podmínku chození v páru – vyrovnaný počet žen a mužů. Uvědomte si, jestli vám bude příjemné být v sauně s opačným pohlavím a situaci tomu přizpůsobte

·         Jak se v sauně chovat?

Není radno podceňovat techniku! Sauna je velmi individuální, proto čas jednoho pobytu závisí na každém z nás. Zpočátku bude jistě kratší a časem se bude doba zvyšovat. Běžný čas v potírně bývá kolem deseti minut. Poté následuje zchlazení v bazénku, který je napuštěn ledovou vodou. Před každým procesem je dobré se sprchovat.
Popsaný proces se opakuje třikrát až čtyřikrát. Vícekrát odborníci nedoporučují, ale jak jsme již zmínili, vše je individuální a každému vyhovuje něco jiného.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup