Proč chodit na bělení zubů


Přemýšleli jste o tom, že si necháte vybělit zuby, ale nejste si jistí? Zkusíme vám tuto estetickou péči trochu přiblížit.

V první řadě musíme říct, že byste se měli vyhnout bělení zubu domácími metodami. Na internetu najdete spoustu návodů, přičemž některé zahrnují použití takových přísad, jako je jedlá soda či citrón. Takovým pokusům se zdaleka vyhněte! Zubní sklovina je citlivá, a těmito agresivními surovinami si ji můžete nenávratně poškodit a přivodit si nejen nehezký vzhled vašich zubů, ale i zdravotní komplikace, které vás zavedou do stomatologické ordinace.

Bělení zubů

Existuje spoustu bělících přípravků, od zubních past až po různé roztoky. Možná se vám zubní pasta jeví jako nejsnadnější a cenově nejvíc dostupný způsob. Bohužel, zubní pasta, ať už slibuje cokoliv, vám zuby opravdu nevybělí. Pasta vás jen zbaví povrchové pigmentace, jelikož obsahuje látky, které zubní sklovinu v podstatě obrousí. Proto jsou tyto pasty nevhodné pro citlivé zuby. Ale efekt bude jen krátkodobý a opakovaným používáním si můžete zadělat na problémy se zubní sklovinou.

Úplně nejlepší způsob bělení zubů je z rukou profesionálů. Metody, které používají, jsou šetrné k vašim zubům a efekt bývá dlouhodobější. Dokážou vám vybělit zuby až o několik odstínů. Pokud jste z Prahy či okolí, můžete vyzkoušet bělení zubů na klinice Clinic+. A jaká je u bělení zubů Praha cena? Bělení začíná na ceně 7 241 Kč. Částka je sice dražší než domácí bělení, ale výsledek je neporovnatelný.

Zubař

Bělení zubů vám dokáže zesvětlit zuby o několik odstínů. Je však nutné poté dodržovat jistá opatření, hlavně v stravě. Alespoň tři dny po bělení, nebo dle toho, co vám řekne zubař, se vyhýbejte kouření, pití kávy, pití čaje, červeného vína nebo nějak zabarvených nápojů, například těch kolových. Vyhýbejte se taky výrazně barvícím potravinám, jako je třeba mrkev, kečup nebo borůvky.