Součást našeho života

Největší počítačová síť je Internet. Prakticky ho využíváme každý den k různým činnostem, jako jsou třeba sociální sítě, které jsou nejoblíbenější mezi mladými lidmi, ale zde si najdou i to svoje dospěláci. Dále nám umožňuje několik druhů komunikací. Jako je třeba elektornická pošta formou e-mailu. Takže dopis už nenapíšeme na papír a nedojdeme ho odeslat na poštu, nebo zabalíme do obálky, olizneme známku a vhodíme ho do schránky. V dnešním online světe lidé komunikují prostřednictvím internetu. Výhodu toho dle celého procesu je rychlé odeslání a velmi snadná manipulace, která vám dokáže ušetřit spousty času. Dále můžeme komunikovat pomocí chatu, kde se zrovna hned objevují naše texty protějšku a on nám tak hned může dát odpověď. Rychle a stručně.

Sociální sítě

Internet ale není jenom o komunikaci mezi lidmi. Jde i především pro vyhledávání jakýchkoli informací, které potřebujeme vědět. Například si zde můžeme vyhledat odjezdy autobusů nebo vlaků. Už nemusíme sebou nosit jízdní řády nebo si zapisovat spojení hromadné dopravy. Dále se můžeme dozvědět čím dál tím víc informací o okolním světu. Internet nám otevřel bránu do online světa a tak se můžete více vzdělávat, dozvídat se více informací. 

hacker

Ale taky má bohužel druhou stranu mince a to jsou podvodníci, hackeři nebo pedofilové. 

Internet otevřel bránu různým lidem a ti našli řešení jak lidi okrádat a znepříjemňovat jim život. Rozmohl se takový nešvár a to třeba okrádání na sociálních síti, na různých bazarových portálech. Nebo třeba pro práci z domova. Pokud si do vyhledávače dáte práci z domu, naleznete spousty webu, kde vám tuhle práci nabízejí. Ale všechno je to bohužel jeden podvod za druhým. Dále tu jsou hackeři, kteří se vám můžou nabourat do různých účtu. Jako je sociální síť, e-mailová komunikace a v tom nejhorším případě jsou bankovní účty. Je dosti případů, kdy se obyčení lidé, kteří tu měli čest hackery. I když svět jde dopředu a sním i veškerá technologie. Vždycky si najdou, nebo dokáží obejít skulinku a opět na novo škodi. Proto je důležité si chránit před cizími lidmi identitu. NEnchávat si nikde uloženou bankovní kartu. Na internetu musíme být tedy obezřetní.