Pánevní dno – stále větší hrozba moderní doby

Nejčastěji slýcháme o svalech pánevního dna v souvislosti s porodem. Při něm jsou svaly extrémně namáhány a musí se prodloužit až na trojnásobek své obvyklé délky. Porod však není jediný okamžik, kdy tyto tajemstvím opředené svaly přicházejí na scénu.
ploché bříško

Podpora orgánů

Svaly pánevního dna se starají o podporu vnitřních orgánů a významně se podílí na správném držení těla. Pokud máme svaly ochablé močový měchýř a trubice nemají dostatečnou oporu a můžeme trpět tzv. stresovou inkontinencí. Název nepramení z nadmíry stresu, který si s sebou neseme např. z práce, ale od způsobu, kterým k úniku moči dochází. Tj. zvýšení tlaku v břišní dutině, kterému pak svaly pánevního dna nejsou schopny odolat a udržet močovou trubici uzavřenou.
tmavé džíny

Správné držení těla

Častá příčina bolení zad v oblasti beder je způsobena právě nevhodným zapojením svalů pánevního dna. Ty se snaží držet správné naklopení pánve v předozadním směru. Pokud jsou však ochablé nebo jim neumožníme správné zapojení, například v okamžiku, kdy si nazujeme boty na vysokých podpatcích, pánev se naklopí směrem vpřed, bedra se prohnou, bederní svaly se přetíží a my máme zaděláno na problém.

Intimní chvilky

Asi nejsilnější motivací, jak nalákat ženy, zvláště ty, které si ještě s porodem nelámou hlavu, k zájmu o svaly pánevního dna, je příslib intenzivnějšího sexuálního prožitku. A to nejen pro ženu samotnou ale i pro jejího partnera. Ne nadarmo se říkávalo ženám se silným pánevním dnem „louskačky ořechů“.
těhotná žena

Všeho s mírou

Velmi důležité je však nalézt správnou míru posílení svalů. Přetížíme-li je svědomitým cvičením, v dobré víře, že děláme maximum pro své zdraví, aniž bychom se zároveň naučili, jak je správně uvolnit, může se to projevit bolestmi při intimním styku, bolestmi v oblasti kříže, nutností tzv. nastřihnutí při porodu či problémy s otěhotněním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup